Nowe świetne gadżety dla projektantów

Będąc projektantem – niezależnie od tego, co projektujesz – zawsze tworzysz coś całkiem nowego. Choć główną machiną zawsze jest Twoja wyobraźnia i pomysłowość, to jednak w dzisiejszym świecie bez przydatnych gadżetów daleko już nie zajdziemy. Przydatne sprzęty nie tylko ułatwiają i przyspieszają pracę, ale też umożliwiają tworzenie jeszcze bardziej dopracowanych projektów. Na rynku pojawia się wiele coraz nowszych gadżetów dla designerów. Oto najciekawsze z nich.

Modułowa paleta

Rewelacyjny przyrząd, który znacznie ułatwi pracę z programami do obróbki zdjęć czy grafik, takimi jak Photoshop, In Design, Gimp czy Photoillustrator. Praca z nim pozwala oszczędzić wiele czasu, bo cały “panel sterowania” mamy pod kontrolą jednej ręki. Pokrętła, suwaki, przyciski – przy ich pomocy można wyczarować dowolny projekt.Cały sprzęt można złożyć zmodułów w dowolny sposób – taki, jak będzie odpowiadał projektantowi. Twórcy urządzenia, pod nazwą “Palette”, twierdzą, że ma on ponad tysiąc różnych funkcji. Czy rzeczywiście? Można się o tym przekonać samodzielnie. Cena wynosi około 200 dolarów.

Długopis 3D od Polaroid

Wcześniej Polaroid stworzył długopis 3D dla dzieci, teraz – funkcyjny gadżet z myślą o projektantach, artystach, inżynierach i wszystkich kreatywnych duszach. Długopis 3D pozwala stworzyć dowolny projekt w trójwymiarze: model domu, zaprojektować przedmiot domowego użytku, zbudować prototyp karoserii auta czy protezy nogi

Poza tym, że gadżet ten jest bardzo funkcjonalny, to jeszcze solidnie wykonany. Ponadto, ma wbudowany mikro wentylator, który redukuje ciepło. Wyposażony jest w funkcję automatycznego podawania tworzywa i automatycznego wysuwania, zmienną prędkość działania, a także regulację temperatury. Do tego jeszcze OLED-owy ekran.

Bezprzewodowy pendrive

Nie jest to co prawda gadżet związany typowo z projektowaniem, ale z pewnością jest niezwykle przydatny – i to nie tylko dla projektantów. Każdy, kto pracuje na komputerze potrzebuje dobrej pamięci do szybkiego zgrywania, przechowywania lub przenoszenia materiałów. Bezprzewodowy pendrive SanDisc umożliwia bardzo szybkie przenoszenie dużych plików z dowolnych urządzeń z systemem iOS, pecetów czy komputerów Mac za pośrednictwem zahasłowanej sieci Wi-Fi. Imponująca jest też pojemność, jak na urządzenie tego typu: 256 GB.

Cube – przenośny gadżet do “chwytania” kolorów

Jeśli można jakoś określić to, do czego służy, to rzeczywiście “chwytanie” byłoby dosyć dobrym określeniem. Każdemu projektantowi z pewnością nie jeden raz zdarzyło się pracować nad jakimś dziełem i szukać do niego odpowiednich barw, kiedy przypadkiem, będąc gdzieś na mieście zobaczył ten idealny, właściwy kolor. Cube to małe sprytne urządzonko, które umożliwia przechwycenie tej barwy z prawdziwego świata i przeniesienie jej do wirtualnej rzeczywistości – bez zdjęć czy przeszukiwania palet kolorów. Niezwykle pomysłowe i praktyczne, a do tego sprawi, że projekty wreszcie zyskają realistyczne barwy.

Ładowarka solarna

Ok, skoro już ma się tyle gadżetów, to trzeba je gdzieś ładować. Do tego służy jeszcze inny gadżet, który przyda się każdemu, kto potrzebuje pomysłowego ładowania swoich sprzętów. Solar Paper to pierwsza tego typu solarna ładowarka, która pozwala ładować każde urządzenie przenośne poprzez kabel USB. Choć urządzenie jest bardzo cienkie i lekkie, to jednak niezwykle wydajne dzięki wysokiej jakości panelom solarnym. Potrzebne jest tylko słońce. Przy dobrym nasłonecznieniu nawet smartfon naładuje się w niespełna 3 godziny – prawie tak, jak zwykła ładowarka.

Co więcej, ładowarka skonstruowana jest tak, że można ją rozszerzać o kolejne moduły, co przyspiesza ładowanie. A dzięki temu, że jest tak cienka, można ją łatwo przenosić nawet w złożonym laptopie.

Jak widać, ciekawych gadżetów stale przybywa. Projektanci mają w czym wybierać. Choć ceny poszczególnych urządzeń do małych nie należą, to jednak z pewnością przy ich pomocy praca stanie się efektywniejsza i przyjemniejsza.